Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerCevo Arnavutköy'de Vergiyi Tanıttı

Cevo Arnavutköy’de Vergiyi Tanıttı

cevo-arnavutkoyGeniş Aile adlı dizide “Cevahir” ismiyle tanınan ünlü sanatçı Ufuk Özkan’ın rol aldığı tiyatro gösterisi, çocuklar tarafından heyecanla izlendi. Program, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından organize ediliyor.


Dünyada vergi bilinci çocuk yaşta verilen eğitimlerle sağlanıyor. Bir ülkenin toplumsal refahı o ülkenin halkının vergisini zamanında ve eksiksiz ödemesiyle gerçekleştirileceği, verilen örneklerle toplumun hafızasına nakşediliyor.

İşte Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), bu bağlamda çocukların vergi bilincini daha çabuk kavramasını amaçlayan bir programlar dizisi gerçekleştiriyor.

Geniş Aile’nin Cevahir’ine Büyük İlgi

Arnavutköy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda kürsüye çıkan MÜSİAD Sektör Kurul Başkanı Coşkun Topaloğlu, her konuda olduğu gibi vergi konusunda da en alttan başlamak gerektiğini belirttiği konuşmasında “Eğitim Şart” ifadesini kullandı.

Topaloğlu; “Çocuklar, ailelerinize her alışveriş sonrası fiş alımı için hatırlatma yapın. Şunu bilinki, vergi bizden daha çok sizin sorununuzdur. Daha aydınlık bir Türkiye için bilinçli tüketici olmalıyız” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Nuri Görenoğlu’nun konuşmasının ardından çocukların heyecanla beklediği tiyatro gösterisi başladı.

Geniş Aile adlı dizide “Cevahir” ismiyle tanınan ünlü sanatçı Ufuk Özkan, Papatyam dizisinin “Rıza”sı Erdem Baş’ın birlikte sundukları oyun çocuklar tarafından büyük beğeni topladı. Programa Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Baran, MÜSİAD yetkilileri ve ilköğretim öğrencileri, veliler ve öğretmenleri katıldı. Programın ardından çocuklar ünlü sanatçı Ufuk Özkan’ı, kulis kapısında beklediler.

Görevlilerin, sanatçının alandan çoktan ayrıldığını belirtmesiyle, çocuklar üzgün bir şekilde evlerine dağıldı

cevo-arnavutkoy

kaynak:haberler. com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -