Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerCHP Arnavutköy İlçe Başkanı Nazım Asan Soğanlı Dere Halkının Sorunlarını Dinledi

CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Nazım Asan Soğanlı Dere Halkının Sorunlarını Dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Nazım Asan ve ilçe yöneticileri Bolluca Mahallesi Soğanlı dere mevkiinde oturan vatandaşları ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Bolluca Mahallesi Soğanlı dere mevkiinde yaşayan vatandaşlar sorunlarını CHP Arnavutköy İlçe Başkanı Nazım Asan’a anlattılar. Vatandaşlar mahallede bulunan fabrikadan çıkan duman nedeniyle pencerelerini dahi açamadıklarını dile getirerek, fabrikanın duvar örmesiyle derenin yönünün değiştiğini ve derenin evlerin hemen yanından geçtiğini ifade ettiler. Ayrıca lağım sularının ve fabrika atıklarının dereye akmasından dolayı derenin koku yaptığını belirttiler.

 

Fabrikanın kaçak çalışıldığı iddia ediliyor
Mahalle sakinlerinden Sayıt Bulut bölgede büyü sıkıntılar olduğunu belirterek, “Fabrika mühürlenene kadar faal çalışıyordu. Mahallelinin şikayetleri üzerine fabrika mühürlendi. Fakat denetleme olmadığı için fabrika kaçak çalışıyor. Burada Kaymakam yok, Belediye yok, İlçe Başkanı yok, emniyet yok daha kimi sayayım. Özellikle fabrika Cumartesi ve Pazar fabrika faal çalışıyor. Arnavutköy Belediye Belediye başkanı benim hemşerimdir ama elim kırılsaydı da oy vermeseydim. Buraya geldi söz verdi. İfrazımı yapacaktı. Ama hepsi unutuldu” diye konuştu.

Sınır kavgası hizmet getirmedi
Ali Osman Bali ise, “15 senelik belde belediyeleri vardı. Boğazköy sınırı şu dere diye geçiyor. Bolluca belediyesi ve Boğazköy belediyesinin sınır anlaşmazlığından dolayı bizim buraya bir çivi dahi çakmadılar. Ne bahçemiz belli ne kapımız ne bacamız belli sahipsiz kaldık. Arnavutköy belediyesine geçtik oda ne yapıyor bilmiyoruz. 15 sene evvel Boğazköy Belediyesi bize gelip ben size şunu yapacağım bana vergi vereceksiniz demedi. Bolluca Belediyesi de demedi. Kimimiz gittik Boğazköy Belediyesine vergimizi verdik. Kimimizde Bolluca Belediyesine vergimizi verdik. Hiç kimsede almam demedi. Ama sonuçta Türkiye Cumhuriyetinin belediyesi olduğuna göre her hangi hukuk olayında makbuzları çıkarır ibraz ederiz dedik. O cesaretle vergimizi ödedik. Benim tapum Boğazköy yazıyor oraya verdim, komşumun tapusu Bolluca yazıyordu oda oraya verdi. Bu düzensizlik Soğan dere mevkiinde var. Burada en az 300-350 hane oturuyor ancak burası unutulmuş” dedi.

Hizmetlerden yoksun bırakılmış
Yaşar Korkmaz ise bölgede imar olmadığından yakınarak, “Bolluca Mahallesinde imar ve iskan yok, alt yapı yok, sosyal alan yok, çocuk parkı dahi yok. Belediye başkanımızla görüştüğümde iki defa dile getirdim. Bu dereleri ıslah çalışması yapacağız bir senenin içinde gelecek o bir sene çoktan beri bitti. Her hangi bir şey yapılmadı. Buradaki yapılan evler belde belediye döneminde ve köyken yapıldı. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -