Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerDeliklikaya Muhtarı Nadir Erol Belediyeye Sitem Etti

Deliklikaya Muhtarı Nadir Erol Belediyeye Sitem Etti

Arnavutköy Deliklikaya Mahalle Muhtarı Nadir Erol, Ömerli Bölge Parkı açılışından sonra bir takım açıklamalar da bulundu.

Bölgede ulaşım sorunu ve yaşandığını ifade eden Deliklikaya Muhtarı Nadir Erol, “Bütün bu bölgeyi kapsayan Bölge parkı projesi çok güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu bölgede yaşayan vatandaşlar için bir sosyal alan yoktu. Bu açıdan bakıldığında bu projenin yararlı olacağını düşünüyorum. Ancak bunun dışında semt parklarının da yapılmasını da istiyoruz. Zaten ulaşım sıkıntısı da yaşıyoruz. Ulaşım içinde yol lazım ancak üzülerek söylüyorum ki yollarımızda perişan halde. Bunu defalarca biz Belediye Başkanımıza ilettik. Yapılacağını söylüyor ama halen bir türlü yapılmadı. Alt yapı yapıldı ama yollar çöktü çöp arabaları dahi giremiyor. Bu parktan insanların yararlanabilmesi için bu sorunlarında çözülmesi gerekiyor” dedi.

Sağlık ocağı için yeni bina kiralandı

Sağlık ocağı ve su şebekesi sorunu da dile getiren Erol, “Sağlık ocağımız var ama doktorumuz yok. Doktor gelip bakıyor sağlık ocağı berbat, bölgenin yolu dahi yok vazgeçiyor. Yeni bir doktor geldi sağlık ocağında hizmet veremem dedi gittik vatandaştan yeni bir bina kiraladık. Umarım bu doktorda gitmez. Alt yapımız bitti. Su şebekemiz yenileniyor onda da iki sokağımız kaldı. Bu iki sokağımız bittikten sonra yollarımızın yapılacağı söyleniyor. Vatandaş su aboneliği almaya gidiyor ev kaçak diye abonelik verilmiyor. 2004 yılından önce büyükşehir yasası çıkmadan önce köy statüsündeydik o zaman insanlar evini yapabiliyordu. Köy muhtarlığı vardı 2004 yılında büyükşehir yasası yürürlüğe girdikten sonra insanlar göç gelmiş başını sokabilecek bir yer yapacak çoluğuyla çocuğuyla memleketini terk etmiş buraya gelmiş başını sokacak ev yapmış kaçak. Gelin burayı hep beraber el ele verelim iyileştirelim. Buraya güzel projeler yapılacaksa biz buna karşı değiliz” diye konuştu.

Haber: arnavutkoyden.com / Zafer Kara

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -