Ana SayfaBölgeden HaberlerHabibler Cemevi'ne Saldırı

Habibler Cemevi’ne Saldırı

habibler-cemevi

Sultangazi’deki Habipler Cemevi, kimliği belirsiz kişilerce taşlandı.Saldırıda Cemevi’nin camları kırıldı.Saldırganların bir kaç gün önce de cemevindeki Türk bayrağını indirdikleri öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, kimliği belirsiz saldırganlar gece yarısından sonra Habipler Cemevi’ni taşladı. Taşlı saldırının ardından saldırganlar kayıplara karışırken, sabah saatlerinde cemevine gelen görevliler, camların kırıldığını gördü. Cemevi Başkanı Yılmaz Başer, daha önce böyle bir şey yaşamadıklarını ifade ederek, “Muharrem ayında ve Ramazan aylarında burada birlikte oruç açtık. Aramızda bir gerginlik çıkarmaya çalışıyorlar. Ama böyle bir şey mümkün değil. Art niyetli insanların işi” dedi.

Birkaç gün önce de cemevinin flaması ile Türk bayrağının kimliği belirsiz kişilerce indirildiğini belirten Başer, “Bahçemizde çöp konteynırları vardı. 2 gün önce de onları dağıtmışlardı. Kim olduklarını bilmiyoruz” diye konuştu.

Habibler Cemevi Başkanı Yılmaz Başer iseİbadethanemize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu çirkin olayı gerçekleştirenlerin biran evvel yakalanıp yargıya teslim edilmelerini bekliyoruz. Halkımızı da sükûnete davet ediyoruz.” diyerek sakinlik tavsiyesinde bulundu.

Taşlı saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Olayın ardından Habibler Cemevi’ne Habipler Kanuni Sultan Süleyman Camii İmamı Ahmet Sevim ile bir grup cami cemaati ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade eden Sevim, “Kardeşliğimiz bu tarz olaylar karşısında daha da pekişmelidir.” dedi. Habipler Cemevi Dedesi Mehmet Karabulut ve Dernek Başkanı Yılmaz Başer ise olayın   provokasyon boyutu olabileceğini belirtti.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -