Ana SayfaArnavutköy'den Haberlerİstanbul Valisi Mutlu Arnavutköy'de yatırımları inceledi

İstanbul Valisi Mutlu Arnavutköy’de yatırımları inceledi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İstanbul’a yapılan yatırımların son durumlarını görmek amacıyla ilçelere yapılan ziyaretler kampsamında Arnavutköy’ü de gezdi.

İl Özel İdaresi’nin Arnavutköy yatırımlarını inceleme gezisinde Vali Mutlu`ya, Arnavutköy Kaymakamı S. Hürrem Aksoy, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, İl Genel Meclisi Üyeleri Nail Canlı, Müfit Taşkın, Raşit Karaboluk eşlik etti.

Vali Mutlu’nun Arnavutköy’deki ilk adresi tarihi Hadım Baba Camii oldu. Camiideki restorasyon çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Mutlu, beraberindekilerle caminin yanında bulunan Hadım Baba Türbesi’nde dua etti.Cami ve türbe etrafının çevre düzenlemesinin yapılmasının istedi.

Ardından Tarihi Eski Jandarma Karakolu’na geçen Vali Mutlu, karakolun restorasyon çalışmalarının titizlikle yapılması gerekliliğini dile getirdi.

Çok Değerli Bir İlçede Yaşıyorsunuz

Vali Mutlu, inceleme gezisi kapsamında Arnavutköy`de bulunan Nakkaş Camii’ndeki restorasyon çalışmaları da inceledi.

Camii hakkında bilgi alan Vali Mutlu, inceleme sonrasında Nakkaş Mahallesi sakinleriyle sohbet etti. Vatandaşlara çok şanslı olduklarını söyleyen Mutlu, “Tarihi bir ilçede yaşıyorsunuz, tarihi mekanlar sizlere emanet” dedi.

Mahalle muhtarlığını ve muhtarlık binası içinde bulunan İstanbul İli Manda Yetiştiricileri Birliği’ni de ziyaret eden Vali Mutlu`ya birlik başkanı Sezai Ural bir plaket takdim etti.

İnceleme gezisinin son durağı olan Merkez Osmanlı Camii’nin restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Mutlu, tarihi hakkında bilgi aldığı camiinin duvarlarında bulunan işlemelere hayranlığını dile getirdi.

Kısa süre cami cemaatiyle sohbet eden Vali Mutlu, Osmanlı’nın bir mirasını daha gelecek nesle aktarmak için restorasyon çalışmalarının aslına en uygun şekilde yapılmasının önemini vurguladı.

Vali Mutlu`nun Arnavutköy`de İncelediği Yatırımlar  Neler?


Hadım Baba Camii restorasyonu, Tarihi Jandarma Karakolu restorasyonu, Arnavutköy İTO Endüstri Meslek Lisesi arsası, Hadımköy Sağlık Ocağı inşaatı, Arnavutköy Anadolu Lisesi inşaatı,Yavuz Selim İlköğretim Okulu inşaatı, Merkez Osmanlı Camii restorasyonu.

http://www.istanbul.gov.tr/Modules/Basin2/Files/resimler/BasinResmi/1024_DSC_1701basinnnnn2.JPG

http://www.istanbul.gov.tr/Modules/Basin2/Files/resimler/BasinResmi/1024_DSC_1684basinnnn11.JPGhttp://www.istanbul.gov.tr/Modules/Basin2/Files/resimler/BasinResmi/1024_DSC_1792basinnnnnn333.JPG

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -