Ana SayfaArnavutköy'den Haberlerİstanbul Valisi Mutlu Arnavutköy'e ziyarette bulundu

İstanbul Valisi Mutlu Arnavutköy’e ziyarette bulundu

Arnavutköy’e ziyarette bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya Kaymakamlık da Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy tarafından brifing verildi. Arnavutköy Kaymakamlığında Vali Hüseyin Avni Mutlu’yu burada muhtarlar karşıladı.

Arnavutköy’e ziyarette bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu Kaymakamlık da Arnavutköy muhtarları karşıladı. Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy tarafından brifing verilen Vali Mutlu, Arnavutköy muhtarlarında sorunlarını dinledi.

Kaymakam bir çok konuya değindi

Burada Arnavutköy Kaymakamı Hürrem Aksoy bölge hakkında Vali Mutlu’ya brifing verdi. Konuşmasında bölgenin eksiklerine ve sorunlarına dikkati çeken Aksoy Arnavutköy yeni ilçelerimizden birtanesi olmasına rağmen ve yüz ölçümü bakımından en dağınık ilçe olmasına rağmen çalışmalarda bir çok yol katettik. Ancak bununla birlikte bir çokda eksiğimiz mevcut. Örneğin lçemiz de bir öğretmen evi yok. Öğretmen evinin olmaması ilçemize gelen öğretmenleri de etkilemektedir. Bir çok öğretmenimiz ilçemize bu nedenle gelmeyi istemiyor. Bu nedenle öğretmen açığımızda oluşuyor. Hadımköy’de askeriyeye ait bir bina vardı orası boşaltıldı ve şuanda kullanılmıyor. Bu binayı milli eğitime aktararak burayı öğretmmen evi olarak kullanabiliriz. Bunun yanında okullarımızı akıllı okul yapıyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılına kadar ilçemizde bulunan bütün okulları akıllı sınıf yapmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte de belki de bir ilçe de bütün okulları akıllı sınıf olan tek ilçe olacağız. İlçemiz de spor olimpiyatlarının yapılmasını arzuluyoruz. Acak bu konuda yeni tesislerin yapılması gerekmektedir. Ayrıca hırsızlık olaylarına karşılık sokaklarımıza mobese kameralarının konulması gerekmektedir” dedi.

Muhtarlar toplum memuru

Daha sonra muhtarlarla bir araya gelen Vali Mutlu muhtarların sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Bir konuşma yapan Mutlu,” Muhtarlarımız yaptıkları görev itibariyle çok önemlidirler. Vatandaşlarımız devlet ile ilk muhtarlıkta tanışıyor. Derdinini sıkıntısını sorununu ilk muhtarlarımıza anlatıyor. Bir tarafı ile kamu görevi görüyorlar ama bir tarafı ile de halkın tamamen içindeler. Ben onlara toplum memuru diyorum.” dedi. Arnavutköy Muhtarlar Dernek başkanı Hayri Pekçetin muhtarlar adına sorunları ifade etti. Pekçetin konuşmasında,”Aydın üniversitesinde yapılan konferansda bizim sesimiz oldunuz. Sıkıntılarımıza vakıf olmuşsunuz. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Arnavutköy’de 8 köy muhtarı 32’de mahalle muhtarıyız. Her birimizin ayrı ayrı sıkıntıları mevcut. Adrese dayalı sisteme geçildinden dolayı sıkıntılarımız var. Bu konulara oldukça vakıfsınız. Nakil işlemleri bizden alındı ama en önemli sıkıntılarımızdan biri Form D’lerdir. Bizden nüfus müdürlüğü aylık Form D istiyor. 2000 tane Form D yi muhtarın tek tek dolaşması mümkün değil. Bu formlar daha sonra polise gönderiyor. Polisde tekrar bize geliyor ve o insanların mahallemizde oturduğunu bilmeden hepsini tek tek mühürlüyoruz. Bundan dolayı sıkıntı doğacağınıda biliyoruz ama tek tek dolaşmamızda mümkün değil. Eleman çalıştıralım desek buna da gücümüz yok.” dedi.

Haber: Arif Sapmaz/arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -