Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerKanal istanbul "torba tasarı"ya girdi!

Kanal istanbul “torba tasarı”ya girdi!

TBMM Genel Kurulu’nda bu hafta görüşülecek “torba tasarı” da Arnavutköy’ü yakından ilgilendiren bir konuda görüşülecek.Başlaması ve güzergahı konusunda tartışmaların bitmediği Kanal İstanbul konusunda bu hafta bir milat olabilir.

Meclis, bu hafta “zorunlu trafik sigortası, Diyarbakır Sur’un yeniden inşaası, ‘Kanal İstanbul’, 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası primlerinin silinmesi, 15 bin polis memuru alınması ve terörizmin finansmanı” gibi önemli konularda düzenlemeler içeren “torba tasarı” için yoğun mesai yapacak.
Genel Kurulda salı, çarşamba ve perşembe günleri; “Zorunlu trafik sigortası, Diyarbakır Sur’un yeniden inşaası, ‘Kanal İstanbul’, 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası primlerinin silinmesi, 15 bin polis memuru alınması ve terörizmin finansmanıyla” ilgili konularda düzenlemeler içeren ve 5 maddesi kabul edilen “torba tasarı” görüşülecek.

Erdoğan: Kim ne derse desin; Kanal İstanbul’u yapacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, uzmanların ‘felaket projesi’ olarak nitelediği Kanal İstanbul’un ‘kim ne derse desin hayata geçirileceğini’ söyledi.

Kentsel Dönüşüm Kurultayı’nda konuşan Erdoğan, o sırada “Meclis’te katil istemiyoruz” tezahüratları atılması üzerine, “İşte bu yüzden dokunulmazlık kalksın diyoruz. Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim” dedi.

Erdoğan, başbakanlığı döneminde ‘Çılgın Proje’ olarak tanıttığı Kanal İstanbul projesiyle ilgili şöyle konuştu: “Kanal İstanbul yapıldığı anda her iki tarafın da gerçekten İstanbul’un şanına yakışır konutlarla farklılık arz etmesi gerekiyor. Buna da hep ‘Olur mu canım’ diyenler çıktı. Olacak! Kanal İstanbul’u yapacağız. Kim ne derse desin.”

(haberdemi.com)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -