Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerKaraburun Limanına Yeni Düzenleme

Karaburun Limanına Yeni Düzenleme

arnavutky_karaburun-protokolKaraburun’da 1983 yılında devlet tarafından yaptırılan liman işletmesi gelişime ayak uydurabilecek bir şekilde , yeni düzenlemelere gidilmesi için bir protokol imzalandı.

İlçe olduktan sonra yatırımların ilgi odağı olmaya başlayan Arnavutköy bir sınırın da deniz olması nedeniyle turizm ve balıkçılık için de gelişime açık.

Daha Modern Bir Liman Yapılacak

Yeni protokole göre liman işletmesini, Karaburun Köyü Muhtarlığı, Karaburun Köyü Su Ürünleri Kooperatifi, Arnavutköy Belediyesi ve Arnavutköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği ortak yürütecek. Balıkçı limanında gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması gereğine dikkat çekilerek, alt ve üst yapı ihtiyaçlarının tamamlanacağı bilgisi verildi. Protokol kapsamında oluşturulan yönetim kurulu ayda bir kez toplanacak. Liman işletme müdürü atamasının da yapılabileceği maddesi protokole eklendi. Protokol, limanın daha verimli olarak işletilebilmesi için gerekli her türlü alt ve üst yapı, inşaat, liman iç yollarının ve park sahalarının düzenlenmesi konusunda ortak görüş birliğine vardı.

Protokolü, Arnavutköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kaymakam Hürrem Aksoy, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Karaburun Köyü Muhtarı Durgut Doğru, Karaburun Köyü Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Niyazi Türkkolu imzaladılar.

Arnavutköy Karaburun Limanı

arnavutky_karaburun-protokol

Arnavutköyden Arnavutköy haberleri


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -