Ana SayfaDiğerAraştırma HaberKarşınızda "Kan benim damar benim" diyen çocuk !

Karşınızda “Kan benim damar benim” diyen çocuk !

11 yaşındaki Nuh.C.A.’ın Nisan ayında gittiği Cerrahpaşa’da kan vermek istememesi üzerine çekilen video hem sosyal medyada hem de ulusal basında yer buldu.Bir fenomen olarak adlandırıldı.O videonun kahramanı Nuh.C.A. ile görüştük.

Video hakkında sosyal medyada hem çocuk için hem de ailesi için aşağılayıcı, yıkıcı ve önyargı dolu yorumlar oldukça fazla.Çoğu insan biraz kızgınlık biraz da tebessümle izledi videoyu.”Kan benim damar benim” demesi ve ettiği okkalı küfürler akılda kaldı.Televizyonda haber oldu.Kendisinden Antepli Mehmet diye bahsedildi.

İstanbul’un projelerle adından söz ettiren ilçesi Arnavutköy’de yaşayan Erzurumlu ailesi ile konuştuğumuzda  Nuh.C.A.’nın aslında bu durumdan hiç de memnun olmadığını öğreniyoruz.Keza aile de oldukça rahatsız durumda.Eş-dost ve akrabaların aramaları ve söyledikleri aileyi yormuş.

 

“10 yıldır tedavi görüyor.”

Fabrikada asgari ücretle çalışan baba Serdal A. çocuğunun yıllardır tedavi gördüğünü anlatıyor.

Kafasında kis var,epilepsi hastası bunların yanısıra kilo ve sinir tedavisi görüyor.Her ay hastanelerdeyiz.10 yıldır tedavi böyle.Bu videonun çekildiği gün de kilo için kan vermeye gitmiştik zaten.Ama çocukta daha önceden iğne korkusu da vardı.

Nuh.C.A.’nın hastanelerde ki ilk olayı olmadığını söylüyor annesi ve ekliyor “o hastaneye gittiğimizde sinir ilaçlarını kullanmıyordu,bazen kendisine de zarar verebiliyordu.Ama şimdi ilaçları kullanıyor“.

nuhmete5Görüşmemiz esnasında Nuh.C.A.’nın oldukça sakin ve akıllı davranışları da bunu doğrular nitelikteydi.Nuh geçen yıl ilkokul 4.sınıfta yarı yılı bitirdikten sonra sınıfta yaşadığı sorunlardan ötürü okulu bırakmış,şimdi ise harçlıklarını biriktirdiğini söylüyor okul masrafları için.

Nuh.C.A.’ye şöhreti sevip sevmediğini soruyoruz:”Ne şöhreti ya yemişim şöhretini” diyor ve ekliyor “videonun kaldırılmasını istiyorum,kötü şeyler yazmışlar hep.Ben de çok pis küfürler etmişim.bunu oraya koymaya hakları yok.”

Dışarı güneş gözlüğü ile çıkıyor.

Nuh.C.A. durumdan o kadar rahatsız ki dışarı herhangi bir yere çıkarken bile güneş gözlüğü takıyor.Babası dışarda görenlerin fotoğraf çektirmek istediğini söylüyor.Nuh’un da bundan hiç hoşlanmadığı açık.

Haberin videosu için tıklayın

Haber: www.arnavutkoyden.com/Engin AKPINAR

Bu haberi kaynak belirtmeden kullanmayınız.

Foto Galeri

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -