Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerMuhtarlar Sorunlarını İlk Ağızdan Anlattı

Muhtarlar Sorunlarını İlk Ağızdan Anlattı

Arnavutköy Muhtarlar Derneği, Posta tebligatları ilgili yaşadıkları sorunlarını dile getirmek için Arnavutköy Posta Dağıtım Merkezi Müdürü Mustafa Mayda’yı Hamit Ağa lokantasında sabah kahvaltısında ağırladı. 

Programa Arnavutköy Kaymakamı S. Hurrem Aksoy, Yazı İşleri Müdürü İsmet Doğan ve Arnavutköy muhtarları katıldı. Arnavutköy Muhtarlar Derneği Başkanı ve Mustafa Kemal Paşa Muhtarı Fazıl Fidan burada bir konuşma yaparak, “Biz Arnavutköy halkını temsil eden halkın oyuyla seçilen mahalle ve köy muhtarlarıyız. Bugünkü toplanmamızın amacı da Posta dağıtımı ile ilgili sıkıntılarımızdır. Bu sıkıntılarımızı nasıl gideririz düşüncesiyle Arnavutköy Posta Dağıtım Merkez Müdürü Mustafa Mayda’yı davet ettik ve ilk ağızdan sorunlarımızı kendisine bildirmek istedik. Kendisi de davetimizi kırmayıp geldiği için teşekkür ediyorum. Umarım yararlı bir toplantı olur” diye konuştu.

Gereken çalışmalar yapılacak

Arnavutköy Posta Dağıtım Merkez Müdürü Mustafa Mayda ise yaptığı konuşma da, “Sizler halka hizmet ediyorsunuz, bizlerde halka hizmet ediyoruz. Ne sorunlarımız varsa ortak müşterek karşılıklı hem çözeceğiz, hem dertleşeceğiz. Bizim ağırlıklı olarak yaptığımız hizmetler biliyorsunuz dağıtım hizmetleri. Ağırlıklı olarak sizinle muhatap olduğumuz konulardan birisi tebligatın 21 maddesidir. 7201 sayılı tebligat kanununun 21 maddesi yani tebligatı ilgiliye ulaştıramadığımız taktirde yapacağımız işlem, tebligatı muhtarlarımıza bırakıyoruz. Muhtarlarımızda tebligatı yasa gereği üç ay saklıyor, üç ay sonunda muhtarlarımız imha ediyor. Bununla ilgili zannedersem sizler sorun yaşıyorsunuz. Dağıtıcılarımız ya düzenli dağıtmıyorlardır yada mahallede oturanlarla ilgili sıkıntılar yaşanıyordur. Bu sorunların çözümü için Arnavutköy Posta Dağıtım Merkezi olarak gerekenleri yapacağız” dedi. Konuşmaların ardından program soru cevap şeklinde devam etti.

Haber: arnavutkoyden.com / Zafer Kara

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -