Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerNakkaş ve Bahşayış Arnavutköy’den Ayrılıyor

Nakkaş ve Bahşayış Arnavutköy’den Ayrılıyor

Büyükşehir Tasarısı Meclis İçişleri Komisyonu’nda kabul edildi. Tasarıya göre, 13 il büyükşehir olurken, Bazı mahalleler ise ilçe değiştirdi. Arnavutköy’ün en uzak iki mahallesi olan Nakkaş ve Bahşayış Çatalça Belediyesine bağlanıyor.

Meclis İçişleri Komisyonu’nda kabul edilen Büyükşehir Yasa Tasarısı’na göre, 13 il büyükşehir olacak. Meclis İçişleri Komisyonu, büyükşehir yasa tasarısı mesaisini hafta sonunda da sürdürdü. Tasarının komisyonda kabul edilen maddelerine göre Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van büyükşehir belediyesi olacak. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Konya, Mersin, Sakarya ve Samsun büyükşehir belediyelerinin sınırları, il mülki sınırı olarak belirlenecek. Bu illere bağlı ilçelerin mülki sınırları içinde yer alan köy ve belde belediyelerinin tüzel kişiliği sona erecek, köyler mahalle olacak, belediyeler ise mahalleleriyle bağlı bulundukları ilçenin belediyesine katılacak.

İstanbul’da 6 mahallenin bağlı olduğu ilçe değişti. Buna göre Şişli’nin Ayazağa, Maslak ve Huzur mahalleleri, Sarıyer’e bağlanacak. Arnavutköy’ün Nakkaş, Bahşayış mahalleleri ile Büyükçekmece ilçesine bağlı Muratbey mahallesi, Çatalca Belediyesi’ne katılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -