Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerOnur'un ölümüne "elektrik akımı" neden olmuş

Onur’un ölümüne “elektrik akımı” neden olmuş

Arnavutköy Hasan Doğan Stadı’nda 14 Eylül Akşamı yaptıkları halı saha maç esnasında kulübe arkasındaki topu almak isterken fenalaşan ve on iki gün süren hayat mücadelesini kaybeden 17 yaşındaki Onur Barutçu’nun ölüm nedenine ilişkin rapor yayınlandı.

BAĞCILAR HASTANESİ RAPORUNDA DA “ELEKTRİK AKIMI”

rapor
Raporda “kişinin ölümünün vücudundan elektrik akımı geçmesine bağlı meydana gelmiş olduğu” ibaresi dikkat çekmekte

Olayın üzerinden yaklaşık on ay sonra Adli Tıp Raporu açıklandı. Rapor sonucunda 17 yaşındaki genç Onur Barutçu’nun elektrik akımına bağlı olarak öldüğü sonucu rapora eklendi. Acılı baba Salih Barutçu, elinde daha önce; “ Özel Medicine Hospital yetkilileriyle görüştük, ölüm nedeni elektrik çarpması değil” şeklinde bilgi alındığı iddia edilen hastanenin de “Elektrik akımına maruz kalma (hasta ex olmuştur” raporu dahil Adli Tıp Kurumu’nun 24 Haziran 2015 tarihli 6 sayfalık raporu ile birlikte gazetecilerin karşısına geçerek “Adalet istiyorum” dedi.
BANA BİZİMLE ALAKASI YOK DEDİLER
Yaşanan acılı süreçte sabırla beklediğini ifade eden Salih Barutçu, “Ben her şeye rağmen sabırla bekledim. Tüm söylenenler, Onur’un arkadaşlarının ifadelerine rağmen sabrettim. Hiç kimseyi yanlış yere suçlamak istemedim. Adli Tıp Kurumu’nun raporu açıklanıncaya kadar bekledim. Ben ve ailem çok zor bir süreç geçirdik. Benim çocuğum daha 2 gün olmuş Bağcılar’da hastanede yoğun bakımda yatıyor. Yolda hastaneye giderken biri aradı. Açtım ben Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanıyım dedi. Bana, “ben ve belediye başkanımız Bağcılar’daki hastane yetkilileriyle görüştük, doktorlar elektrik çarpması ile bir alakası yok dediler. Kendi kalp krizi neticesinde bu hale gelmiş. Yine de bir ihtiyacınız olursa arayabilirsiniz. Ancak bizimle ya da belediyenin top sahasıyla çocuğunuzun başına gelenin bir alakası yok” şeklinde ifade kullandı.

“SORUMLULARI BULMAK YERİNE GAZETECİLER SUÇLANMIŞTIR”

Salih Barutçu, kendisi de bir belediye çalışanı olduğu halde bu görüşmenin ardından kendisine ne belediye başkanından, ne başkan yardımcılarından ne de Ak Parti İlçe Başkanlığı’ndan ve yetkililerinden hiç kimsenin arayıp başsağlığı dahi dilemediğini dile getiriyor. Barutçu, “beni yalnızca bu dönemde belediyenin avukatı aradı. Bana, “mahkemeye vermeseydin iyi olurdu” dedi. Adli Tıp Raporu’nun sonucunun da çıkması ile çocuğunun hakkını, olayda sorumluları olanlar ile her türlü yasal mücadeleyi sürdüreceğini ifade eden acılı baba, halka yanlış bilgi veren ve bu konuyu haber yapan medya mensuplarına hakaretler yağdıran Ak Parti İlçe Başkanı Ercan Üner,”bu rapordan sonra istifa etmelidir. Çünkü o dönemde daha kesin sonuç belli olmamışken, benim çocuğumun ölüm nedeni hakkında kendine göre düşünceler paylaşmış, vicdanları yaralamıştır. Sorumluların bulunması için çaba göstermesi gerekirken olayın aydınlatılması için çabalayan gazetecileri suçlamıştır” dedi.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN GAZETECİLER HEDEF YAPILMIŞTI

Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner olayın üzerinden 4 gün geçtikten sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Elektrik akımına kapıldığı şüphesiyle hastaneye kaldırılan ve hastanede elektrik akımı bulgusuna rastlanmayan onur kardeşimiz ve ailesinin acısı üzerinden fırsat yaratmak isteyen” şeklinde başlayıp “konu ak parti olduğunda ağzından salyalar akarak saldırıya geçen sözde basın müsvetteleri” şeklinde hakaret içeren ifadelerle gazetecilere saldırmış, gazetecilere “ortadan kaybolun ve kendinizi unutturmaya çalışın” diyerek kendilerinden özür dilenmesini istemişti. Aynı paylaşımda Onur Barutçu’ya hastanede yoğun bakımda ailesinin dahi içeri girmesine izin verilmezken, ve hastaneye kaldırıldığı andan itibaren ağzından tek kelime çıkmayan Onur’a sorular soran şeklinde gazetecileri suçlamıştı. Bu konuda da acılı baba Salih Barutçu Üner’i yalanlayarak, “benim oğlum ilk andan itibaren ağzını açıp tek kelime konuşamadı. Biz bile yoğun bakım ünitesine girmekte zorlanırken hiçbir gazetecinin de böyle bir talebi dahi olmamıştır” dedi.

ercan-uner-facebook-donma

Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Ercan Üner’in sosyal medya facebook profilinin “dondurulmuş” olduğu gözlerden kaçmadı.Bunun son açıklamalarla ilgili mi yoksa tesadüfi bir durum mu olduğu ise henüz bilinmiyor.

Kaynak ve Foto:Mustafa Selim

arnavutkoyden.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -