Ana SayfaArnavutköy-Spor HaberleriSalcano Arnavutköy'ün Yarışlardaki Büyük Başarısı

Salcano Arnavutköy’ün Yarışlardaki Büyük Başarısı

Arnavutköy’de kurulu fabrikasıyla Türkiye’nin ilk fabrika kıta takımı olan Salcano Arnavutköy, 48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda bütçe olarak kendisinden çok üstün rakiplerini geride bırakmıştı. Bu önemli turu 8. sırada tamamlamayı başaran Salcano Arnavutköy, hız kesmeden 4 serili bir yarış için Rusya’ya hareket etti.

İlk ayağı 1 Mayıs’ta koşulan tek etaplı Moskova Mayor Cup’ta Salcano takımının bisikletçisi Andi Bajc, foto finişle ikinci sırada yer aldı.

Yarışa katılan 140 sporcu göz önüne alındığında, elde edilen bu sonuç bir hayli dikkat çekiciydi.

Aynı serinin ikinci bölümü olan Oleg Dyachenko’yu anma yarışında da Salcano Arnavutköy’ün yarışçısı Andi Bajc, 7. sırada finiş çizgisini geçip, takımına önemli puanlar kazandırdı.

3 Mayıs’ta gerçekleştirilen tek günlük Moskova GP Yarışı’nda ise, bu defa Salcano Arnavutköy’ün bir diğer bisikletçisi Ivan Stevic sahne aldı. Stevic, sprint finişinde Grand Prix’yi üçüncü tamamlayarak takımının kazandığı puanlara katkıda bulundu.

Ekibin iki Türk sporcusu Bünyamin Özdemir ve Mustafa Çarsı’nın da katıldığı yarışlarda sonuca ulaşan sporcuların yükselen formu da göze çarptı.

Salcano Arnavutköy, yarın başlayacak ve 5 gün sürecek 2.2 yarış kategorisindeki Moskova’nın 5 Ringi diye adlandırılan yarış öncesi büyük moral topladı.

Cumhurbaşkanlığı Turu öncesi Sochi Turu’nda zirveye çıkan ekip, Rusya’da aldığı sonuçlarla, başarılarının tesadüf olmadığını kanıtladı.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan takımın ana sponsoru Salcano’nun yönetim kurulu üyesi ve takım sorumlusu Bayram Akgül ise, “Sonuçlardan memnunuz. Bu amatör bütçelerle kazanılan başarılar, bizler için çok önemli. Gelecek için de büyük umutlar besliyoruz. Yatırımlarımız hız kesmeden devam edecektir” dedi.

 

kaynak:sporx . c om

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -