Ana SayfaArnavutköy-Spor HaberleriSalcano MTB kupası 2012 Arnavutköy'de Yapıldı

Salcano MTB kupası 2012 Arnavutköy’de Yapıldı

Salcano Bisiklet sponsorluğunda yapılan ve Bisiklet Federasyonu takviminde yer alan ve Salcano’nun Balkan ülkelerini de kapsayan “2012 Salcano Dağ Bisikleti Kupası Serisi”nin 5. ayağı istanbul Arnavutköy’de gerçekleştirildi.

Toplam 116 sporcunun katıldığı kupada, 17’de yabancı sporcu yer aldı. Komşu ülkelerden gelen sporcuların dışında Danimarka, Polonya, Portekiz, Belçika ve Ukraynalı sporcular ilgi gösterdi

Sabah saatlerinde master, genç erkekler, U17 ve yıldız bayanlar kategorilerinde yarışlar yapıldı. Master kategorisi sabah yapılan yarışın en kalabalık kategorisini oluşturdu. +30 Master kategorisinde Muammer Yıldız yarışı birinci bitirdi. İkinci olan sporcu ise Ukraynalı CC Roma takımından Denys Dovbiy oldu. Üçüncülüğü ise Gaziantep Bisiklet GSK’den Mahmut Karabiber aldı.

+40 master kategorisinde de Bora Tirki birinci oldu. Yaklaşık 8 dakika ardından Erol Özbey ikinci, Hüseyin Güllüoğlu ise 5 lap atarak üçüncülüğü aldı.

Genç erkekler kategorisinde Agit – Ömer çekişmesi çok uzun sürmedi. 2. turdan itibaren Agit Salman (Brisaspor ) hızla arayı açıp, hata yapmadan bitişi ilk geçen sporcu oldu. Ege Pedal SK’de Korcan Gürakın ise üçüncü oldu.

U17 kategorisinde ilk üç sırasıyla Mustafa Koklu (Salcano Aldosk), Yunus Emre Yılmaz (ferdi), ve Soner Eken (Salcano Aldosk)şeklinde gerçekleşti.

Yıldız bayanlar kategorisinde Mesude Şenol’u zorlayan olmayınca rahat bir şekilde birinci oldu. Son turda yaşadığı düşüş nedeniyle bitişe zor gelen sporcunun hastanede yapılan kontrollerden sonra iyi olduğu anlaşıldı. İkinci yine Salcano Aldosk takımından Büşra Önder olurken yine Salcano Aldosk’tan Arzu Yaras üçüncü olarak yarışı tamamladı.

13:00’TE BAŞLAYAN YARIŞLAR

Elit erkeklerde Marek Konwa zorlu rakipleri karşında yine rahat bir şekilde birinci olarak olimpiyat hedefinde 60 puan daha hanesine yazmayı başardı. İlk turda zorlandığını Portekizli sporcular David Rosa, Jorge Tiago Ferrieira ve Rus sporcu Gogolev Anton’un kendisini 3 tur takip ettiğini, 3. turun sonunda kendisini iyi hissetiğini ve arayı açabileceğini farkedince tempoyu arttırdığını dile getirdi. Bunaltıcı sıcak ve 9 tur sonunda bitiş çizgisine ilk gelenin kendisi olduğunu belirtti. İkinci Portekiz’den David Rosa olurken yine Portekiz Milli Takımı adına yarışan Tiago Ferreira Jorge Oliveira üçüncü oldu. Türk sporculardan Bilal Akgül 5. olurken, Abdulkadir Kelleci 6. oldu.

Elit bayanlarda Danimarkalı ikili Rikke Kornvig ve Helle Bachmann yarışın başında işbirliği yaparak birbirlerini desteklediklerini, bu şekilde arkalarından gelen Ukraynalı sporcu Iryna Popova (CC Roma) ile aralarını açtıklarını dile getirdiler. 7 tur sonunda neredeyse arka arkaya bitişe gelen sporcuların yaklaşık 8 dakika ardından gelen Iryna Popova üçüncü oldu.

U23 kategorisinde çok iyi bir yarış çıkaran Yunanlı sporcu Dimitrios Antoniadis (Protek) de birinci oldu. Dimitrios’un ardından Brisaspor’dan İsak Ünal ikinci olurken, Salcano Fabrika Takımı’ndan Sırp sporcu Aleksa Maric üçüncü oldu.

Yarışmalar saat 15:00’de yapılan ödül töreniyle son buldu.

SALCANO BİSİKLET YÖNETİM KURULU ÜYESİ AKGÜL

Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül, bu yarışlarda en büyük hedeflerinin, Türkiye’nin olimpiyatlara gidebilmesi için önemli puanlar çıkarması olduğunu söyledi.

Bu yarışların aynı zamanda ‘kardeşlik projesi’ olduğunu da belirten Akgül, şunları söyledi;

“Balkanlardaki 4 ülke olan Türkiye, Sırbistan, Bosna Hersek ve Karadağ’da devam eden bir yarışın 5. ayağını gerçekleştiriyoruz. Buradaki en büyük hedefimiz, Türkiye’nin Olimpiyatlara gidebilmesi için önemli puanlar alması. O konuda da şansımız olduğunu düşünüyorum. Bizim firma olarak en büyük amacımız, Balkanlarda ve Türkiye’de bisiklet sayesinde kardeşliğin gelişmesi, hem de bisiklet sporunun bu ülkelerde gelişimini sağlamak. Bu yarış serisi önümüzdeki hafta Karadağ’da Akova’da ve Belgrad’da cuma ve pazar günleri devam edecek. Finali de 17 Eylül tarihinde yeniden bu parkurda sonuçlandıracağız.”

Görsel kaynak :Arnavutköy Belediyesi , mtbtr.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -