Ana SayfaDiğerGüncel HaberlerSayıştay'da görevli başkan yardımcısının neden görevi değişti?

Sayıştay’da görevli başkan yardımcısının neden görevi değişti?

Türkiye’nin gündemini günlerdir meşgul eden Sayıştay raporları ile ilgili yaşanan yeni bir gelişme yine çok konuşulacak.

Arnavutkoyden.com’un “1 metre hortum 78 lira” başlığı ile gündeme taşıdığı ve Arnavutköy Belediyesi ile ilgili usulsüzlük bulgularının paylaşıldığı, başta sosyal medya olmak üzere tüm ülkede yankı yapan Sayıştay raporları ile ilgili olarak, bu raporları hazırlayan denetçilerin başı olduğu iddia edilen ismin, Denetim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Çöker’in 2 Kasım 2018 tarihinde görevinde değişiklik olduğu öğrenildi.

1992’den bu yana kurumda görev yapan Denetim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret Çöker’in yerine ise 2011 yılında Sayıştay üyesi seçilen Zekeriya Tüysüz atandı.

SAYIŞTAY AÇIKLAMA YAPTI : “GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Bu iddialar üzerine yayınlanan Sayıştay açıklamasında şöyle denildi:

Bazı basın yayın organlarında; Kamu kurum ve kuruluşlarının 2017 yılı denetimleri sonucunda Sayıştay’ca düzenlenen raporlarında yer alan usulsüzlük ve yolsuzluklar nedeniyle Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fikret ÇÖKER‘in görevinden alındığı yönünde gerçeği yansıtmayan haberler yer almaktadır.

Fikret ÇÖKER, 1992 yılında Sayıştay’da, “denetçi” olarak göreve başlamış, 2014 yılında “Sayıştay üyesi” seçilmiş Başkanlık Makamınca, 13.07.2016 tarihinde Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş olup, Sayıştay üyeliğine dönme yönündeki talebi Başkanlık Makamının 02.11.2018 tarih ve 1854437 sayılı yazısı ile uygun bulunmuştur. Tesis edilen işlemin, talebine binaen yapıldığı Başkanlık onayında belirtilmiş olup, yayımlanan Sayıştay raporları ile herhangi bir ilişkilisi bulunmamaktadır.

Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcılığına, 1992 yılında Sayıştay’da denetçi olarak göreve başlayan, 2011 yılında Sayıştay üyesi seçilen Dr. Zekeriya TÜYSÜZ görevlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -