Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerSene Sonu Halk Eğitim Sergisi

Sene Sonu Halk Eğitim Sergisi

Arnavutköy Halk Eğitimi Merkezi 1 Haziran Salı günü, yoğun duyguların yaşandığı, yaşlıyı genci buluşturan, halkı coşturan bir törenle geleneksel yıl sonu kutlamasını gerçekleştirdi.
Güreş ve jimnastik kurslarından minik sporcuların gösterileriyle renkli görüntülere sahne olan törende yer alan Mehter Takımı halkı coştururken, 57 yıl sonra okuma yazma öğrenmiş olan Havva Altunya davetlilere ve halka duygusal anlar yaşattı.THM Bolluca Çocuk Köyü Korosu’nun ve modernize edilmiş halk oyunlarının da yer aldığı şenlik havasında geçen törende, kurslarını başarı ile bitirmiş kursiyerlere belgeleri takdim edildi.
Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Dede törende yaptığı konuşmada, 2008’de görevi alır almaz öncelikli hedeflerinin Halk Eğitimi Merkezi (HEM) kurmak olduğunu, çünkü halkın eğitim merkezi olan HEM’in Arnavutköy’ün kalkınmasında önemli rolü olacağının bilincinde olduklarını ifade etti.  Branşlarda sınır tanımadıklarının altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü, halka hitaben, siz dileyin biz her konuda kurs açarız, dedi.
Merkez’in çalışmaları hakkında bilgi veren Müdür Vekili Hüseyin Çalışgan, “İnsanlara balık verirsen bir gün karnı doyar, balık tutmasını öğretirsen her gün” noktasından hareketle Merkez’in 280’e ulaşmış kursu ve ilçenin tüm ilköğretim okullarına gidilerek velilerine sunulmuş iletişim seminerleriyle her yerde, her zaman, her konuda, herkese eğitime devam ettiklerini söyledi.
Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Merkez’in hizmet binasında açılan ve birbirinden güzel el emeği, göz nuru ürünlerin yer aldığı sergi 3 gün süresince gezilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -