Ana SayfaArnavutköy'den HaberlerYassıören Köyü'nde Baz İstasyonu Rahatsızlığı

Yassıören Köyü’nde Baz İstasyonu Rahatsızlığı

yassioren_bazArnavutköy’e bağlı Yassıören köyü halkı 700 nüfuslu bir yerleşim alanı ancak köy halkı köyün ortasına dikilen “baz istasyonundan rahatsız olduklarını” belirterek sorunlarını dile getirdiler.Arnavutköy’e bağlı Yassıören köyü sakinleri bir süre önce köylerinin orta yerine dikilen baz istasyonuna isyan ederek, bir an önce bu baz istasyonunun ya kaldırılmasını yada yerinin değiştirilmesini istiyorlar.


Baz istasyonu ile alakalı olarak 700 haneli köyün muhtarı Celal Tunçer ve azaları bir açıklama yaparak; “bir an önce ya bu baz istasyonu kaldırılsın, yada insanların yaşadığı alan dışına taşınsın” dedi. Köyün merkezinde bulunan baz istasyonları yüzünden huzursuzluk duyduklarını ifade eden Muhtar Tunçer, bir süre önce cep telefonlarının daha iyi çekmesi için bu istasyonlarını kurdular. Önceleri köyde telefonlar net çekecek diye bu hizmete sevinmiştik ancak gün geçtikçe bu istasyonların yararından fazla zararını görmeye başladık.

“İstasyonun yakınındaki bahçelerde ekili olan sebzeler ve meyve ağaçları kurudu. Ağaçlardaki meyveler daha büyümeden çürümeye başladı ve köyümüzde yaşayan vatandaşlarımız gece uyku uyuyamaz oldular. Bu baz istasyonları dikildikten sonra insanlarımızda çeşitli hastalıklar meydana gelmeye başladı. Ağızlar kuruyor, hayvanlarımız yeterli süt vermiyor, tavuk ve ördeklerimiz ise yumurtayı kesti” şeklinde konuştu.

yassioren_baz

Haber: Arif SAPMAZ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkanlar
- Advertisment -